המלצה של בני זוג שסיימו טיפול אצל מנחם יוספי

נתן:

רגע ‘הגילוי’ הוא רגע של אובדן, אובדן הדרך ואובדן המציאות המוכרת. ברגע הזה חיפשתי איזה קרן אור שתשגר אותי מפה חזרה בזמן. מנחם לא שיגר אותי לשום מקום אלא הולך אותי לאט לאט אל נבכי הזוגיות וגרם לי לבחור את הדרך שלי לאט ובזהירות. באמצעות אמפטיה, סימפטיה והמון אכפתיות הוא נכנס לחיינו בתקופת מלחמה אך הצליח לשמור על שולם עם כל צד בנפרד ואף להביא אותנו אל תוך שיח בוגר וכנה. אין לי מילים אחרות ועל אף שזה ישמע קלישאתי, מנחם עזר לי להציל את הזוגיות שלי ולתת לי כח להמשיך עם כל שאבחר מתוך הבנה עמוקה.

————————————————————————–

נטע:

אני בגדתי… תוך כדי הרומן כבר הרגשתי שנפלתי עמוק מאוד והיה לי קשה להפסיק את זה ולקחת את עצמי בידיים.
כשהכל התגלה הרגשתי את עומק הבור כמו שלא הרגשתי לפני. זה היה קושי לא מוכר כזה שלוקח ממך כל טיפת שמחה, אנרגיות ואופטימיות.

בוקר אחרי בעלי אמר לי לחפש יועץ נישואין בירושלים. התקשרתי לכמה מקומות וכולם אמרו שיחזרו אלי – התגובה שלי לכולם הייתה “אל תטרחו אפילו אני רוצה מישהו שיכול היום!”

כשהתקשרתי למנחם, הוא מיד הבין מקולי שזה SOS, וביטל את כל הפגישות שהיו לו להמשך הערב. הגעתי אליו כשהיה לי שחור בעניים, שקלתי להתאבד ולסיים הכל, לעזוב את בעלי, הייתי אבודה בטירוף.
מנחם עזר לי בדרך עדינה ביותר להבין את הרגשות הפנימיים שלי, החרטות העמוקות ביותר. הוא הוציא ממני אמפתיה לבעלי שלא הצלחתי לבד, הוא היה זמין בכל רגע שהיה לנו משבר, בעיקר הוא זה שזיהה את המשבר עוד לפני שהגיע, התקשר אלינו לשיחות ארוכות, ענה לנו על מיילים שכתבנו לו בצורה חמה ועדינה.
מנחם השריש בי כוחות ברגעים הכי חלשים שאני זוכרת את עצמי. הוא היה שם כשאף אחד כולל בעלי לא ראה את הקושי שלי, הוא זה שהקשיב והבין באמת שגם לי קשה, שגם אני עוברת גיהינום.
בעיקר הרגשתי ממנו שהוא לא חוסך מלחמות, כשהיה צריך להעמיד אותי במקום, הוא עשה זאת. כשהיה צריך לנער אותי, הוא חייב אותי לקום. חיכיתי לפגישות שלנו, כי זה נתן לי סיבה לחיות – התחושה הזאת שרואים אותך!!! לא כמו כל הסיפורים, אלא היכרות אמיתית שלי!!!
אני בטוחה שמטפל כמו מנחם אין הרבה – כזה שילווה אותכם עד שתוכלו ללכת לבד!!!

עכשיו אחרי חצי שנה של טיפול אני רואה את האור, אומנם עדין יש קושי אבל מנחם עשה את הבלתי יאומן ונטע בי ובבעלי כוחות שלא ידענו שיכול להיות בנו.

נתן ונטע, אזור ירושלים.

*שמות בדויים