מסתירים סודות בזוגיות? כאשר אנחנו נכנסים לזוגיות חדשה, מטבע הדברים אנחנו רוצים להציג את עצמינו באור החיובי ביותר. מצב זה גורם לכך שלעיתים קרובות, אנו נמנעים מלספר לבן או לבת הזוג מידע מעברנו שאנו חושבים שעלול להרתיע אותם.

אם הקשר מתקדם ומתהדק, נוצר אמון ואנו אמורים להרגיש בטוחים להציג בפני בן או בת הזוג גם צדדים פחות זוהרים בסיפור חיינו, מבלי לחשוש שהדבר ירחיק אותם. למרות זאת, לפעמים זה לא קורה ואז נכנס לזוגיות שלנו שותף נוסף והוא “הסוד”…

נוכחותו של סוד עלולה לפגוע בזוגיות באופן אנוש ולכן אם אנחנו מרגישים שנדחקנו לפינה של לשמור סוד מפני בן הזוג, כנראה שזה הזמן לפנות לקבלת סיוע של יועץ זוגי.

 סודות בזוגיות זה רק סימפטום

כאמור, אם אנו שומרים סוד מפני בן הזוג, אנו מכניסים את עצמנו למצב של לחץ, מתח וחרדה שהסוד יתגלה. במצב כזה איננו במיטבינו ואין ספק שזה ישפיע על איכות הקשר הזוגי.

למעשה הנזק לזוגיות בשמירת הסוד, הוא בדרך כלל חמור יותר מאשר אילו היה הסוד מתגלה לבן הזוג. זוגיות תתקשה להתקדם ולהתפתח כאשר אחד מבני הזוג אינו מרגיש בטוח לפתוח את סגור ליבו בפני בן או בת הזוג. זוגיות אשר בבסיסה סוד עלולה לקרוס כמו מגדל קלפים. כדי למנוע זאת צריך לדעת איך לפרוק את המטען הזה עם הרבה סבלנות, סלחנות והבנה. מומלץ לעשות זאת בעזרתו של יועץ זוגי המתמחה בתקשורת בין בני זוג.

 לפתוח את הקלפים

שמירת סוד מפני בן או בת הזוג עלולה לנבוע מסיבות שונות. בושה, חרדת נטישה ובעיית ביטחון עצמי הן רק חלק מן האפשרויות. כדי לדעת מהי הסיבה וכיצד לטפל בסוד, מומלץ לפנות אל יועץ זוגי. את הפנייה הראשונית לקבלת סיוע של מטפל זוגי אפשר ואפילו מומלץ לעשות לבד. אצל יועץ זוגי ניתן לקבל חוות דעת אובייקטיבית על המצב וללמוד אסטרטגיות איך להתמודד עם הבעיה. הכלים שתקבלו אצל מטפל זוגי יאפשרו לכם לבחור איך להתמודד עם הסוד מתוך הבנה של ההשלכות הצפויות.

אני מנחם יוספי, יועץ זוגי בירושלים והסביבה, מזמין אתכם לשיחה שתוכל להעלות את הזוגיות שלכם לרמה הבאה.