התברר לך שאת נבגדת על ידי בן זוגך? אחד הנושאים המושתקים ביותר בתחום הזוגיות הוא בגידות, אולם למרבה הצער התופעה נפוצה הרבה יותר ממה שרוב האנשים סבורים. מי שבעלה בגד בה מרגישה בדרך כלל בתוך בליל הרגשות גם בושה ומבוכה ונמנעת מלספר על כך, אפילו למקורבים לה ביותר. במצב זה מוצאת את עצמה אישה נבגדת בודדה מאוד ונאלצת לשאת לבדה את כל כובד הסיטואציה.

אל תישאי לבד בנטל

הנטל הרגשי של ההתמודדות עם בגידה של בן הזוג היא כאמור משא כבד, ומשאות כבדים סופם שיכריעו את הנושא בנטל. המחשבות על מה היה ומה יהיה אינן נותנות מנוח והנטייה הטבעית היא לשוב ולשקוע בהן שוב ושוב. אולם השקיעה במחשבות כשלעצמה איננה מקדמת את השיקום מהבגידה ואולי אף מעכבת אותו. לעומת זאת התמודדות פרודוקטיבית מצריכה בדרך כלל הכוונה והדרכה. למעשה אפילו עצם פתיחת הנושא ודיבור עליו בפני אדם אחר כבר מתחילה את התהליך.

אז למי לפנות כשאת נבגדת?

אפשר לבחור לשתף קרוב משפחה, אחות או חברה טובה, אבל לעיתים קרובות אישה נבגדת תמנע מלעשות זאת. שיחה כזאת צפויה להיות מביכה או סוערת מבחינה רגשית והחשש הוא שעירוב של מישהו קרוב עלול לסבך את הדברים עוד יותר. גם העצות שיתנו הקרובים יהיו הרבה פעמים עצות שנובעות ממעורבות רגשית וסערת רגשות, ועל כן לא בהכרח עצות שיקדמו רגיעת המצב אלא אולי אפילו להפך.

במצב כזה, עדיף בדרך כלל לפנות דווקא לגורם חיצוני מקצועי שאינו מעורב רגשית במקרה ויוכל לתת נקודת מבט נוספת, אובייקטיבית יותר על הדברים ולסייע במציאת הדרך הנכונה ליציאה מהמצב. במהלך הבירור מבינים טוב יותר גם את מניעי הגבר בבגידה.

מטפל זוגי בירושלים

אז אם נבגדת ואת מרגישה שלא רק שעולמך חרב, אלא שאת גם בודדה במערכה, אם אינך יודעת אם את רוצה להיפרד או לשקם את נישואייך, אם את אובדת עצות מול הסיטואציה הקשה והמורכבת – אני מזמין אותך לשיחה באחת הקליניקות שלי בירושלים או במעלה אדומים. שיחה שבה אני מתחייב להקשיב לך עם כל האמפטיה לה את זקוקה, אך בלי רחמים. שיחה שבה ננסה ביחד להבין קצת יותר מה התרחש ולאן אפשר להמשיך. שיחה שאחריה תביני יותר טוב היכן את עומדת ואיך להחזיר את השליטה לחייך.