נבגד על ידי בת הזוג שלך ואתה בהלם? גילוי בגידה של בת זוג, ולא חשוב אם מדובר בזוג חילוני או דתי, הוא תמיד שוק, אגרוף לבטן, ידיעה שמשמיטה את הקרקע תחת הרגליים. רגע ההכרה הוא כמו סרט רע ומשם והלאה החיים חייבים להשתנות.

 מה עושים עכשיו?

כאשר גבר נבגד, מציפים אותו רגשות רבים ולפעמים מנוגדים: זעם וכעס ורצון לנקום משתלבים לפעמים עם עצב ותשוקה ורצון לסלוח ולהחזיר את החיים למסלולם הרגיל. אין מתכון אחד שנכון לכולם ואצל כל זוג הסיפור יכול להיגמר אחרת. אם נבגדת ואתה נמצא בבלבול וסערת רגשות, ההמלצה שלי היא קודם כל, לפני שאתה פועל לכאן או לכאן – לקחת פסק זמן ולדחות מעט את קבלת ההחלטות.

 גבר נבגד? עצור רגע

גילית שאתה נבגד.. דווקא ברגעים הגרועים צריך לחשוב בקור רוח. חשוב שתבין שפעולות שאתה עושה עכשיו ישפיעו על חייך ועל חיי ילדיך לכל החיים ולא תמיד אפשר לצפות מה בדיוק תהיה ההשפעה. לכן בהחלטות החשובות לא כדאי לתת לרגשות ניהול בלעדי ומוטב לערב בהן את ההיגיון. כדי לתת להיגיון לפעול, צריך למתן מעט את סערת הרגשות וזה משהו שקורה באופן טבעי בחלוף זמן מה.

 אבל מה לעשות בינתיים?

בינתיים אתה צריך לעבד את האירועים ולנתח אותם, זה יעזור לך להבין מאיפה הגיעה הבגידה ומה הם הרצונות והצרכים שלך בנוגע לעתיד. כדי לא “להיתקע” במקום, אני מציע לעבור את התהליך עם עזרה מקצועית. גבר נבגד, כמטפל ויועץ אני אנחה אותך בדרך ואסייע לך לשאול את עצמך את השאלות הנכונות שיובילו אותך לתובנות האישיות שלך. חשוב שתבין את המניעים שעוררו את הבגידה. יחד עם זאת, חשוב לזכור שמנגד נמצאת בת הזוג ובסופו של דבר, הדברים שיקרו לכם הם שילוב של הרצונות והצרכים של שניכם, כך שגם היא צריכה לעבור תהליך דומה.

 מטפל אישי או יועץ זוגי?

אני מטפל זוגי בירושלים ובסביבה וכחלק מן התהליך הטיפולי של לקוחותיי אני גם מסייע לזוגות שעברו בגידה. כאשר פונה אלי זוג לאחר בגידה, אני נפגש ביחידות עם כל אחד מהם כי חשוב לי להבין היטב מי הן הנפשות הפועלות ולאן נושבת הרוח. כך ניתן למקד את הטיפול הזוגי ובלי לבזבז זמן רב, לנתב אותו לכיוון הנכון.

 האם יהיה “סוף טוב” לסיפור?

אתה נבגד אך לא לבד. אני לא קובע את סוף הסיפור, זה משהו שתלוי בכל אחד מבני הזוג בנפרד ובשניהם ביחד: ברגשות שלהם זה לזו, בטמפרמנט של כל אחד מהם וגם בנסיבות הבגידה. אבל בעיני כל סוף, בין אם הוא שיקום היחסים ובין אם הוא פרידה הוא “סוף טוב” כי מהסיפור הזה יצאתם חכמים יותר ומכאן תוכלו לצאת לדרך חדשה ונכונה יותר.