משבר בזוגיות הוא מצב שכיח בקרב זוגות מכל המגזרים ובכל שלב של הזוגיות או הנישואים. למעשה חיי שיתוף של כל זוג הם כה מורכבים שאפשר לומר שכל קונפליקט, אם איננו מטופל ברגישות, אמפתיה ושיתוף, מהווה פוטנציאל למשבר.

איך נדע שאנו חווים משבר בזוגיות?

מובן שלא כל ויכוח או קונפליקט של זוג הוא משבר. אצל בני זוג אשר מנהלים זוגיות בריאה ייתכן שיתגלע ריב גדול ואמוציונאלי סביב נושא מהותי או עקרוני, אבל הוא יכול להסתיים בפשרה והשלמה ואחריו החיים יחזרו למסלולם.

אולם אם אתם מרגישים כי נכנסתם למסלול שבו לעיתים קרובות אתם מתעמתים בנושאים רבים, שחלקם כמעט חסרי חשיבות, אפשר להגיד שאתם מנהלים מאבק כוחות שסופו הוא משבר בזוגיות.

משבר בזוגיות פנים רבות לו


משבר בזוגיות מטפלים עם מנחם יוספי, מטפל זוגי מוסמך ומנוסה.
נפתחים לשינוי ומטפלים כשיש משבר בזוגיות ומוצאים פתרונות שמתאימים לכם. מתמודדים עם משברים בקליניקה נעימה ואינטימית באזור ירושלים וכן מעלה אדומים ומגיעים להסכמה משותפת על הנושאים שכואבים.
משבר בזוגיות יכול לבוא לידי ביטוי בדרכים מגוונות: ישנם זוגות שיריבו ויתווכחו ללא הרף, זוגות אחרים ישתקו או יתעלמו זה מזו ואחרים יעוררו במכוון פרובוקציות או שיפנו לחפש את אושרם מחוץ לבית.

לא חשוב איזו מהטקטיקות מאפיינת את המשבר האישי שלכם כזוג, הסיבה היא תמיד תקשורת לקויה שגורמת לכל אחד מן הצדדים להרגיש שלא הובן כראוי או שהרצונות והצרכים שלו במסגרת הזוגיות לא ממומשים.

האם המשבר הזוגי שלנו פתיר?

התשובה שלי כמטפל היא שאינני יודע.

היכולת של בני זוג ליישב את המשבר שלהם תלויה בהרבה מאוד פרמטרים: פערים בהשקפת העולם, תכונות דומות או שונות של בני הזוג, מצב משפחתי, אהבה ומשיכה ואפילו מצב כלכלי.

את התשובה לשאלה אם המשבר הזוגי שלכם פתיר, נצטרך לחפש יחד תוך כדי פתיחה של הנושאים לשיחה ולדיון באמצעות תקשורת אפקטיבית וניתוח של כל מרכיבי הזוגיות שלכם. כך או כך, מרגע שפתחתם את הנושא והבנתם שיש לכם משבר בזוגיות, יהיה לכם קשה להמשיך לחיות איתו. לכן תצטרכו להחליט האם יש טעם להילחם יחד למען זוגיות טובה או שעדיף לכם דווקא בנפרד.

אני אתכם בכל החלטה

בין אם תחליטו שהכף נוטה לכיוון שיקום הזוגיות שלכם או שתגיעו למסקנה שאין לכם עניין להמשיך כזוג, אני מתחייב ללוות אתכם כמטפל וכמגשר. עם טיפול נכון, שמתאים למצבכם תצאו מהמשבר מחוזקים כזוג, או בנפרד.