שלום, שמי מנחם יוספי ואני יועץ זוגי בירושלים וסביבתה. בקליניקות שלי שמים על השולחן את הצרכים והבעיות בזוגיות ומוצאים דרכים להתמודד עימם.

משבר הילד הראשון (והשני… והשלישי…)

הרחבת המשפחה באמצעות הולדת ילדים היא שלב מתבקש אצל זוג צעיר. הזוג והמשפחה המורחבת מצפים בהתרגשות לבואו של התינוק, מדמיינים את החיים החדשים שצפויים להם ועושים כמיטב יכולתם להתכונן לקראתם.

פנטזיה לחוד ומציאות לחוד

למרות זאת זוגות רבים מעידים, כי כל ההכנות הפיזיות והמנטאליות שערכו לקראת בואו של התינוק, לא הכינו אותם להתמודד עם האינטנסיביות של הטיפול בו והעייפות המתלווה לכך. בנוסף, עם בואו של התינוק מתחולל שינוי במערך המשפחתי, העומס על בני הזוג גדל ומתרחשים שינויים בסדרי העדיפויות של בני הזוג ובחלוקת התפקידים ביניהם. בכל זוג יש גרעין פנימי של תיקון אך כשזה נשבר נדרש יועץ זוגי.
לעיתים אחד מבני הזוג או שניהם, חווים את השינוי באורח החיים בצורה כל כך קשה, שהם מתקשים ליהנות מן ההורות ודווקא בתקופה משמעותית זאת, אינם מצליחים לתפקד בצורה מיטבית כבני זוג וכהורים.
“היא לא רואה שום דבר חוץ מן התינוק, בטח לא אותי…”
“הוא לא מבין כמה קשה לטפל כל היום בתינוק קטן, הכל בבית עלי, אני מותשת…”
“היא לא נותנת לי לטפל בתינוק, כשאני מנסה היא מבקרת אותי, אז הפסקתי לנסות…”
“הוא ממשיך בחיים הרגילים שלו, אפילו כשהתינוק חולה הוא לא מוותר על כדורגל עם החבר’ה…”
משפטים אילו ודומיהם מעידים על הפער ביחס של בני הזוג לסיטואציה החדשה. במצב זה מתפתחים טינה ותסכול, אם כל אחד מבני הזוג יתבצר בעמדתו, הפערים יגדלו והקונפליקטים יגברו עד לכדי משבר בזוגיות שרק יועץ זוגי יכול להתיר.

t-MASHBER HA YELED HARISHONהתמודדות עם השינוי במערך המשפחתי

המפתח לשינוי המצב הוא באמצעות תקשורת פתוחה, כנה ואמפטית. לפעמים יכולים בני זוג להגיע לכך בכוחות עצמם, אך לעיתים קרובות הם יזדקקו לעזרת יועץ זוגי או לטיפול זוגי שייתן להם את הכלים לשמוע את הצד השני, להקשיב לו ולהבין את תחושותיו. המשימה החשובה עכשיו היא לערוך מחדש במשותף את סדר העדיפויות המשפחתי ואת חלוקת התפקידים תוך התחשבות ברצונות ובצרכים של כולם – כולל התינוק החדש.

יועץ זוגי בירושלים ומעלה אדומים

יועץ זוגי טוב ידע להוליך בבטחה דרך שדה המוקשים, כדי שהתהליך יצליח צריך כל אחד מן הצדדים ללמוד היכן לוותר ולהגמיש את עמדותיו וכיצד לעשות זאת באופן מעשי. לשם כך דרושים לכם הרבה סבלנות ואורך רוח, אולם אם תצליחו בכך תזכו בזוגיות טובה ובהרמוניה משפחתית שילוו אתכם גם בבוא הילד השני, השלישי וכן הלאה…
שמי מנחם יוספי יועץ זוגי מנוסה. אל תחכו לנס, צרו קשר עוד היום בטלפון 054-2232525