טיפול בזוגיות בירושלים. מונעים מחלוקות מיותרות עם טיפול בזוגיות. זוגות ותיקים, עם ילדים ובשנת הקשר הראשונה.

בדרך כלל לא נהוג לחשוב על טיפול בזוגיות בתחילת הקשר, מוזר לא? השנה הראשונה לאחר הנישואים, יחד עם היותה חוויה חדשה, היא גם שנה מאתגרת מבחינות רבות. אפשר לומר שהיא מהווה “תקופת הרצה” של הזוגיות והאופן שבו תתנהלו במהלכה יקבע את אופי הזוגיות שלכם. פירות הזרעים שתשתלו בשנה זאת, יזינו את נישואיכם בעתיד והדפוסים שתקבעו במהלכה ילוו אתכם בשנים הבאות בהתרחשויות הרבות אשר מצפות לכם.

אתגרים זוגיים
טיפול בזוגיות שלכם מתחיל בהקשבה. בוודאי כבר חוויתם את הצורך להתחשב בצרכים וברצונות של בן/בת הזוג במהלך תקופת החברות שלכם טרם הנישואים, אך סביר להניח שלא באינטנסיביות בה נדרש הדבר כאשר אתם מנהלים חיים משותפים וחולקים משק בית אחד. מטבע הדברים, לשני אנשים שונים יהיו סדרי עדיפויות שונים בתחומים שונים של החיים: חלוקת משאבים כלכליים, תחזוקת הבית, בילוי שעות הפנאי, קשר עם משפחות המוצא, תכנון הרחבת המשפחה וכו’. כל אילו הם מקורות אפשריים לקונפליקטים בין בני זוג בכלל ובשנת הנישואים הראשונה בפרט.
איך מגשרים על הפערים? פערים מסוימים בין בני זוג הם מצב טבעי לחלוטין ואף מהווה את הדלק שמניע קדימה את הנישואים, לפיכך טיפול בזוגיות אינו נדרש על כל ויכוח.

טיפול בזוגיות מתחיל אצלכם
יחד עם זאת, אם אתם מרגישים שאופן ההתמודדות שלכם עם הקונפליקטים מעכיר את האווירה ביניכם, ייתכן שאתם צריכים גורם מתווך כגון יועץ זוגי שיסייע לכם לפתור אותם וייתן לכם כלים לתקשורת פתוחה ואפקטיבית. תקשורת כזאת היא הבסיס לזוגיות טובה וככל שתרכשו את היכולת הזאת מוקדם יותר בזוגיות שלכם, כך תבטיחו לעצמכם נישואים מאושרים יותר.
לעיתים במהלך השנה הראשונה לנישואים באים לידי ביטוי פערים גדולים מאוד בהשקפת העולם, באופן ההתנהלות ובהעדפות האישיות. במצב כזה צפויים להתפתח קונפליקטים שיביאו למאבקי כח קשים בין בני הזוג. במקרים כאלו, בהם העמדות של בני הזוג מאוד מרוחקות זו מזו, גם האהבה והתשוקה הרבה איננה ערובה לכך שניתן לנהל חיי זוגיות הרמוניים.

אל תהססו לקבל עזרה
טיפול בזוגיות עושים עם גורם ניטרלי. חברים ומשפחה זה טוב, אבל במקרים של קונפליקטים בין בני זוג, התייעצות איתם עלולה להביא לתוצאות שאינן רצויות. המעורבות הרגשית של הקרובים לנו, עלולה במקרים כאלו דווקא למנוע מאתנו לראות את המציאות באופן אובייקטיבי ולפעול באפקטיביות.
טיפול בזוגיות נעשה בכדי לבחון לעומק אם הפערים ביניכם ניתנים לגישור ואם תצליחו לבוא זה לקראת זו על מנת להגשים יחד מטרות משותפות בנישואיכם וליהנות מזוגיות טובה ומספקת, עדיף להיוועץ ביועץ נישואים חיצוני או מטפל זוגי מוסמך. כך תדעו שאתם צועדים בדרך הנכונה. אני מנחם יוספי, מטפל מנוסה בבעיות זוגיות, אל תהססו לשאול, צרו קשר עוד היום בטלפון 054-2232525 עבור טיפול בזוגיות בירושלים ומעלה אדומים.