טיפול זוגי אחרי בגידה

איך בונים בית אחרי החורבן

מטפלים בבגידה עם יועץ זוגי מחזירים את האמון שאבד בעקבות בגידה

*  *  *

בני ונעמה

בני ונעמה (השמות בדויים, כמובן) היו נשואים שנים בודדות לפני שנעמה בגדה בבן זוגה. בחברת ההיי-טק הענקית בה עבדה, הנסיעות לחו”ל היו דבר שבשגרה. פעם בשבועיים היתה טסה ליומיים-שלושה לחוץ לארץ. באחת מהטיסות הכירה את גד שהיה מבוגר ממנה ומבן זוגה בשני עשורים כמעט. באווירה של מסעות החוזרים והנשנים אל מציאות מקבילה התנהל ביניהם הרומן. נעמה לא פסקה מלאהוב את בני, – כך סיפרה, – זה לא היה קשור – דאגה לציין בכל פעם שדיברה על הבגידה עצמה.

כנגד כל החוקים של מתמטיקה, הקווים המקבילים הללו נפגשו בנקודה אחת, כאשר בני לקח את הטלפון של נעמה לידיו בשביל לבדוק דבר מה טכני, דבר שהוביל לגילוי הבגידה. הוא הבין שמשהו נוראי קורה בחייו ובחיי הנישואין שלו עם נעמה. הוא לחץ, והיא נשברה, והודתה בקיומו של הרומן.

מה ששעון מעורר אינו מסוגל לחולל…

שיחת הטלפון, ממנה בקע קולה המבוהל של נעמה העיר אותי משנתי מוקדם בבוקר. בשבילה ובשביל בני היה זה בוקר שאחרי לילה ללא שינה.

מיד ביטלתי את פגישות הבוקר ודהרתי במהירות עצומה אל הקליניקה, בה פגשתי את שני בני הזוג. הם נראו סחוטים, שבורים ומיואשים, עיניהם אדומות מחוסר שינה ודמעות.

על-פי נעמה בכמה מלים

במייל ששלחה לי לאחר סיום הטיפול (מובא כאן בשלמותו), כך מתארת נעמה את התהליך שעברו בני הזוג:

“להציל את הזוגיות?! לא.. להציל את החיים! הגענו אל מנחם יוספי בעת משבר רציני.. שנינו לא ידענו כיצד נצא ממנו, ואם בכלל… ואם ביחד או לחוד.. פנינו אליו לצורך קבלת טיפול זוגי לאחר בגידה.

לכל אורך הדרך מנחם היה שם בשבילנו, כשאני אומרת היה שם..זאת לא רק קלישאה.. הוא באמת היה נוכח סביבנו כל הזמן! חיבק ותמך והוליך אותנו לאט לאט, עד שיכולנו כבר ללכת לבדינו.

בעזרת ההומור שלו, הטוב שלו והניסיון שלו, הצלחנו להגיע לנקודה שלא האמנו שנהיה בה…

מנחם עבד איתנו על התקשורת בינינו, על כל אחד בפני עצמו בתוך הזוגיות הזו והוביל אותנו בחזרה, אחד אל השני ואל הביחד!

מה שנותר זה להודות לו, על זה שהוא החזיר לנו את הנשימה לחיים ואת החיות הביתה…וכמובן אחד את השני…

תודה, מאחלים לך את כל הטוב שבעולם. בהצלחה בהמשך!!”

*   *   *   *   *

לפי הסטטיסטיקה הגסה, בכ-85% מזוגות נשואים בישראל, בן או בת הזוג בוגדים בצד השני או שוקלים ברצינות לעשות זאת. עובדה מדאיגה נוספת היא שהמגמה נמצאת בעלייה. זוגות עם ילדים, בלי ילדים, נשואים תקופה ארוכה או זוגות בתחילת דרכם, דתיים וחילונים, מבוגרים וצעירים – תופעה זו הפכה לנפוצה ביותר, והיא נוגעת לכלל האוכלוסיה.

לאחרונה, נוכחתי לדעת, כי מספרם של הזוגות שפונים אליי מגיעים עם אותה הבעיה – בגידה בנישואין – הולך וגדל באופן משמעותי. אפשר רק לתאר כמה זוגות אינם מבקשים עזרה מקצועית ונמנעים מלפנות לטיפול זוגי…

תקשורת לקויה

כידוע, כשליש מן הזוגות הנשואים בישראל מתגרשים. לפי מיטב יד

יעתנו, הסיבה לגירושיהם איננה גלומה בבגידה של בן או בת הזוג, אלא חלק הארי מהזוגות שהתפרקו לא טיפלו בזמן בתקשורת הלקויה ששררה ביניהם.

המחיר

המחיר שמשלמים וישלמו בני הזוג שנשארים יחד ולא מטפלים בזוגיותם בעקבות הבגידה עלול להיות כבד מאוד. במקרים רבים אף מדובר בזוגות עם ילדים, אשר בלא עוול בכפם סופגים את האווירה העכורה והטראומטית, בה מתנהלת זוגיותם של הוריהם לאחר הבגידה.

תחושת האבל, החורבן, חוסר האמון, פגיעה כמעט אנושה בביטחון העצמי – הם רק מקצת הדברים שחווים בני הזוג, כאשר בגידה נכנסת לחייהם המשותפים.

אם גם אתם עברתם בגידה במערכת היחסים שלכם, פנו לקבלת עזרה באופן מיידי.

מנחם יוספי 054-2232525 יועץ זוגי בירושלים ובמעלה אדומים.

התקשרו עכשיו, כדי לתאם את הפגישה הראשונה. בהקדם