הקול הגברי מהצד השני של הטלפון אמר שלש מילים “אשתי בוגדת בי” והשתתק. גילוי מסוג זה מלווה בדרך כלל בתחושה של הלם, פגיעה קשה ואובדן דרך. אם נבגדת על ידי אשתך אתה בוודאי מרגיש בדידות גדולה, קינאה, כעס ובלבול שעלולים לגרום לך לפעול בצורה שעליה תתחרט מאוחר יותר. לכן אל תפעל בפזיזות, עצור לרגע, נסה לשים בצד את הרגש ותן להיגיון לקחת פיקוד.

אשתי בוגדת בי – הדבר הראשון שכדאי להבין

כל ההיעלמויות, שעות אין סופיות בטלפון והשיחות הקצרות, פתאום הבנתי – אשתי בוגדת בי. בסיטואציה שנוצרה יש לכולם הרבה מה להפסיד: לאשה, לך וכמובן לילדים, בהם אתה בוודאי לא מעוניין לפגוע. כדי שהפגיעה בכל הנוגעים בדבר תהיה מינימלית, עדיף לעבור את התהליך בפניו אתה עומד בסיוע מקצועי ובליווי אישי.

בין אם חשפת בפני אשתך את הגילוי או שטרם עשית זאת, מובן שאין טעם להמשיך לחיות את חייכם כרגיל. החיים בשקר או במועקה גובים מחירים רגשיים כבדים וברוב מוחלט של המקרים מהווים הר געש שסופו להתפרץ באופן בלתי מבוקר ותוך זריית הרס וחורבן.

כדי להתמודד עם האמת ועם הרגשות הקשים המציפים וללמוד לחיות במצב החדש אתה צריך תמיכה: אוזן קשבת, כתף להישען ועצה טובה. חשוב להיות מוקף במשפחה וחברים, אף עדיף להתייחס לעצות שלהם בערבון מוגבל, מעורבותם הרגשית של אנשי שלומך במצב עלולה ללבות את היצרים והקונפליקטים במקום למתן ולהוריד את הלהבות.

המטרה – למצוא דרך חדשה

המילים יוצאות מהפה ואני מסרב להאמין “אשתי בוגדת בי”, מה עושים עכשיו?

לאחר המשבר הזה שום דבר לא ישוב להיות כשהיה. במבט ראשון קשה לדעת אם יש סיכוי לשיקום הנישואין או שעדיף שכל אחד ילך לדרכו. את ההחלטה הזאת כדאי לקבל רק לאחר שעברתם יחד ובנפרד תהליך של בחינת האירועים ומצאתם את המקור לבגידה.

מהם הסיבות לבגידה? ברוב המקרים אישה שבוגדת בבעלה לא עושה זאת מתוך דחף רגעי אלא לאחר שהרגישה שהנישואים אינם מספקים אותה. כמובן שמצב זה בפני עצמו אינו מצדיק את הבגידה אולם הוא בהחלט יכול להסביר חלק מהסיטואציה ולפתוח פתח לשיקום הנישואים.

במקרים אחרים, ייתכן שנוצרו ביניכם משקעים שלא ניתן להתגבר עליהם ואז הבגידה היא למעשה הקש ששובר את גב הגמל וממנה אין דרך חזרה אלא רק פרידה.

אל תהסס – תתקשר

אשתי בוגדת בי, אבל אני לא לבד..,

שלום, שמי מנחם יוספי, ואני מטפל זוגי בירושלים ובסביבתה. אז אם מצאת את עצמך נבגד ואינך יודע מה לעשות, התקשר אלי עוד היום בטלפון 054-2232525 , ספר את הסיפור שלך ואני אעזור לך לעשות סדר בדברים ולהחליט איך ולאן מתקדמים מכאן.